Nowości w Krakowie są przydatne

Najważniejszym spośród globalnych wyzwań w lwiej części miast w Polsce jest komunikacja. Nasze województwa nie są zaadaptowane do tak dużego natężenia korków, jaki powstał poprzez wzrost liczby pojazdów na naszych szosach. Przez to właśnie główną z najważniejszych kierunków rozwoju jakie powinno podjąć niemalże każde województwo jest inwestycja w rozwój dróg i komunikację. Jezdnie i transport miejski to najważniejszy obszar, który da przestrzeń na to by poprawić zadowolenie krakowian a także poprawi integralność gospodarki miasta.

Spośród pozostałych lokalizacji, nowe projekty komunikacyjne w Krakowie silnie się wyróżniają. Mieszkańcy w referendum wypowiedzieli się za metrem, ale zanim metro zostanie zbudowane, w komunikację tramwajową i autobusową i rozwój dróg potrzeba włożyć dużo pieniędzy . Z bardziej istotnych decyzji finansowych warto podkreślić:
w pełni napędzaną elektrycznie linię autobusową – jedyną w kraju,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec PKP wraz z galerią handlową.
Poza tym, w perspektywie rozwoju Kraków ma budowę przynajmniej kilka nowych połączeń między już istniejącymi połączeniami i remonty istniejących połączeń tramwajowych i połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy napraw nie znoszą – problemy w poruszaniu się i dojazdach do pracy dają się im we znaki w codziennym życiu. Warto zaś pamiętać, że bez remontów infrastruktura nie może być lepsza i aby było lepiej, trzeba wytrwałości.wybory Kraków 2014
Przekazywanie środków w komunikacje to nie jedynie nowe linie komunikacji, ale również doskonalszej jakości powierzchnia dróg, która będzie lepsza i wytrzymała. ( kolejnym z takich wzorów jest odporna na ścieranie nawierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zewnętrznej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto wymaga jeszcze kolejnych zmian i nowych pomysłów, aby jeździło się po mieście wygodnie. Nie tylko autem, ale również tramwajami. Mimo to da się zauważyć jasno, że wszystko jest na prostej trasie do tego, by mieszkańcom żyło się tu naprawdę wygodnie i przyjemnie.