psychoterapia alkoholowa 

Początki leczenia nałogu alkoholowego
Kiedy tak właściwie zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – innymi słowy alkoholizmem, masz prawo poczuć, jakby to nie miało końca. Lecz nie powinieneś sam cierpieć. Jest wiele dostępnych procedur terapii, jakie wspomogą Ci w pokonaniu alkoholizmu, aby powrócić do zdrowego oraz pełnego życia.

psychoterapia alkoholowa

Rozmaite czynniki, takie jak:
•    historia medyczna,
•    system pomocy,
•    motywacja indywidualna

Mogą odegrać znaczącą rolę w sukcesie Twojego powrotu do zdrowia. Leczenie alkoholizmu powinno być pilnowane przez zespół fachowców leczniczych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym kraju istnieją liczne ośrodki leczenia alkoholizmu i są obsługiwane przez fachowców, jacy wspomogą Ci przejść przez każdy etap procesu powrotu do dobrego samopoczucia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako układzie wsparcia przez 24 godziny w tygodniu, który będzie z tobą fetować Twoje sukcesy oraz współpracować z Tobą, gdy będziesz przechodził przez wszystkie wyzwania.

Nie zapominaj, że pokonanie alkoholizmu jest długim procesem
Mniej aniżeli jedna druga osób powraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Liczba ta zmniejsza się do mniej aniżeli 15 procent, do osób jakie nawracają po pięciu latach trzeźwości. W dążeniu do najogromniejszej szansy na długotrwałą trzeźwość po zwieńczeniu leczenia szpitalnego bądź też ambulatoryjnego, trzeba asystować w regionalnych grupach wsparcia oraz kontynuować doradztwo.

Kiedy jest najlepszy czas na terapię?
Przed nawiązaniem kuracji postać musi w pierwszej kolejności rozpoznać własny stan oraz posiadać ochotę opuścić napój alkoholowy. W pewnych momentach jednostka może uznać, że poradzi sobie z kłopotem z alkoholem na własną rękę. Innym wspólnie członkowie rodziny bądź przyjaciele są w stanie rozpocząć interwencję alkoholową. Kojarzy się to z tym, że bliskie osoby wyrażają obawy o zbytnie picie alkoholu przez daną figurę. Interwencja pomaga też rozpocząć dyskusję na temat przystępnych opcji kuracji i pomocy.

Nie ma godziwego lub złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeśli jednak nie zostanie podjęte leczenie, alkoholizm może sprawiać wiele pobocznych problemów, takich jak komplikacje zdrowotne, kłopoty finansowe, komplikacje z relacjami oraz zakłócenia zawodowe.